Business Location Network

Brandenburska synergia dla twoich inwestycji

Brandenburgia pomaga firmom dotkniętym skutkami epidemii koronawirusa

Od 9000 do 60000 euro wynosi maksymalna kwota bezzwrotnej dotacji z programu natychmiastowej pomocy dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami gospodarczymi epidemii.

Land Brandenburgia wspiera małe i średnie firmy oraz samozatrudnionych i wykonujących wolne zawody, którzy z powodu epidemii znaleźli się w położeniu zagrażającym ich dalszemu funkcjonowaniu i wpadli w kłopoty związane z płynnością finansową. Z myślą o nich powstał Program Natychmiastowej Pomocy (Soforthilfeprogramm).

Czytaj więcej: Firmy w Brandenburgii Wschodniej korzystają z pomocy landu w związku z epidemią koronawirusa

Wsparcie władz Brandenburgii dla Polaków pracujących w tym landzie

Władze Brandenburgii oferują rekompensaty w kwocie 65 euro za dzień Polakom dojeżdżającym do pracy w tym landzie. Ponadto na każdego przebywającego w Brandenburgii członka rodziny pracownika przysługuje dzienna kwota w wysokości 20 euro. Płatność ta ma zrekompensować dodatkowe koszty związane z pobytem w Niemczech, na przykład koszty zakwaterowania w hotelach lub pensjonatach, koszty posiłków lub inne dodatkowe wydatki oraz zachęcić do pozostania po niemieckiej stronie granicy i kontynuowania pracy. Codzienne dojeżdżanie do Niemiec stało się niemożliwe po wprowadzeniu obowiązkowej, dwutygodniowej kwarantanny dla wjeżdżających do Polski, co ma związek z epidemią koronawirusa powodującego chorobę COVID-19.

Czytaj więcej: Zostańcie tu! Będziemy was wspierać w czasie epidemii - apelują władze Brandenburgii do Polaków pracujących w tym landzie

O NAS

Business Location Network – Brandenburska synergia dla Twoich inwestycji

Business Location Network to wspólne przedsięwzięcie spółek promujących gospodarkę: Investor Center Uckermark w Schwedt nad Odrą oraz Investor Center Ostbrandenburg we Frankfurcie/O. i przy zaangażowaniu wymienionych miast, STIC - Wirtschaftsfördergesellschaft Märkisch-Oderland mbH, WITO Wirtschafts- und Tourismusentwicklungsgesellschaft mbH des Landkreises Barnim, Agencji Wspierania Gospodarki Brandenburgii WFBB, jak i Izby Przemysłowo- Handlowej IHK Ostbrandenburg. Jego głównym elementem jest wspieranie kontaktów gospodarczych, m.in. poprzez ułatwianie firmom z Polski rozpoczęcie działalności gospodarczej na ich terenie.

INWESTOWANIE W NIEMCZECH

  •  Głównymi powodami ekspansji polskich firm na rynek niemiecki jest chęć pozyskiwania nowych rynków i klientów oraz rozwijania działalności.
  •  Polskie firmy w Niemczech podkreślają dobrą jakość infrastruktury, terminowość finansową  w transakcjach gospodarczych oraz przewidywalność polityki gospodarczej.
  •  100% polskich przedsiębiorców działających w Niemczech rekomenduje ten rynek jako dobry kierunek rozwoju i ponownie wybraliby tę lokalizację dla swojej  inwestycji.
  •  Część niemieckiego regionu stołecznego Berlin-Brandenburg, w centrum UE pomiędzy rynkami środkowo-wschodnimi i zachodnimi
  •  Położenie bezpośrednio przy korytarzu transportowym TEN-T Morze Północne-Bałtyk
  •  Najwyższa kwota dofinansowania inwestycji w Niemczech – do 40% wsparcia inwestycji w zależności od wielkości przedsiębiorstwa
  •  Wysoka dostępność wykwalifikowanych pracowników
  •  Korzystne ceny wynajmu i działek inwestycyjnych

 

źródło : Badanie ankietowe przeprowadzone wśród firm, AHK, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, 14.02.2018

WYDARZENIA

POZNAŃ, SZCZECIN, WROCŁAW, KATOWICE...

Dni Przedsiębiorczości  |  Śniadanie Biznesowe  |  Dni Kooperacji  |  Targi  |  Warsztaty Konferencje specjalistyczne  |  Networking  |  Kongresy  |  Spotkania indywidualne

 

Nasi przedstawiciele uczestniczą w charakterze ekspertów i prelegentów w wielu wydarzeniach biznesowych w Polsce, dzieląc się z przedsiębiorcami wiedzą na temat inwestowania i prowadzenia działalności w Niemczech. Jeżeli chcielibyście Państwo aby nasi eksperci podzielili się wiedzą na temat rynku niemieckiego podczas organizowanego przez Państwa wydarzenia, prosimy o kontakt telefoniczny (w języku polskim): +49 3332 5389-0, lub wysyłając nam wiadomość e-mail (przejdź do formularza).

© BUSINESS LOCATION NETWORK 2018